• +90 312 939 82 00

SOSYAL SORUMLULUK

SOSYAL SORUMLULUK


 • Vakıf
  • Türkerler Eğitim, Sağlık, Spor ve Sanat Vakfı

   Türker Ailesi tarafından 2017 yılında kurulan vakıf, yurt içinde ve/veya yurt dışındaki bireylere eğitim ve öğretim olanakları sağlamak, eğitim ve sağlık hizmetlerinin yerine getirilmesine katkıda bulunmak ve desteklemek; bireylerin sosyal, sanatsal, kültürel, sportif, bilimsel, ekonomik gelişimine katkıda bulunmak ve desteklemek; bireylerin çok yönlü gelişimine ve ülkedeki sosyal bilinç düzeyinin artırılmasına katkıda bulunmak; sosyal yardımlar ve mali destekler ile bireylerin her türlü gelişmesine katkı ve destek olmak amaçlarına yönelik olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

 • Eğitim
  • Aydınlık bir Gelecek İçin Tam Destek

   Türkiye’nin kalkınmasında en önemli etken olan “eğitim” alanında sosyal sorumluluk bilinciyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda; 

   -Türker ve Türkerler İlköğretim Okulları ile Azizli Bağlar Köyü İlköğretim Okulu yaptırılmıştır.

   -Toplam 1.800 öğrenci kapasiteli iki okul ile 2016 yılında yapımı tamamlanan 32 derslikli ortaöğretim kurumu ve 250 öğrenci kapasiteli yurt binası hizmete kazandırılmıştır.

   -Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrencilere toplam 500.000 kitap dağıtımı yapılmıştır.

 • Kültür Sanat
  • Kazım Türker Sanat Galerisi

   Gayrimenkul geliştirme projemiz Mahall Bomonti İzmir ve Dokuz Eylül Üniversitesi ortak çalışmalarıyla, İzmir sanat dünyasına yeni bir mekân kazandırdık. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde hayata geçirilen “Kazım Türker Sanat Galerisi” Ocak 2018’de düzenlenen törenle açıldı. Galeri, Hayri Esmer’in “Boşluk ve Sınır” başlıklı resim sergisiyle ilk kez sanatseverlere kapılarını açtı. Kazım Türker Sanat Galerisi İzmir 2018 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde açıldı.

   Galeriye gitmek için tıklayın

 • Spor
  • Türkerler Holding ve Mahall Bomonti İzmir, Göztepe Spor Kulübü’nün en büyük destekçisi!...

   Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından Türkerler, Mahall Bomonti İzmir markası aracılığıyla Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden Göztepe Spor Kulübü’nün 2016-2017 sezonundan itibaren ön forma sponsorluğunu üstleniyor. 2018-2019 sezonunda da sponsorluğunu yineleyen Mahall Bomonti İzmir, Göztepe Spor Kulübü’ne ana sponsor olarak destek verdi.

   Mahall Bomonti İzmir markasının yanı sıra Türkerler Holding, 2019-2020 sezonunda Göztepe Spor Kulübünün forma sırt sponsorluğunu da üstlendi.


OKULLAR

Türker İlköğretim Okulu İstanbul

Türker İlköğretim Okulu İstanbul

2007 yılında 800 öğrenci kapasitesiyle tamamlandı.

Türkerler İlköğretim Okulu Ankara

Türkerler İlköğretim Okulu Ankara

2004 yılında 1.000 öğrenci kapasitesiyle tamamlandı.

Ortaöğretim Kurumu ve Yurt Binası Mardin

Ortaöğretim Kurumu ve Yurt Binası Mardin

2016 yılında tamamlanan 32 derslik okul ve 250 öğrenci kapasiteli yurt binası.