Yükleniyor...

İzmir Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü


Ege Bölgesinin en büyük, Türkiye’nin 4. büyük hastanesi olacak İzmir Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü, 2003 yılında Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan Sağlıkta Dönüşüm programının bir parçası olarak hayata geçmektedir. Eylül 2014 yılında Sağlık Bakanlığı ile bu proje için Gama-Türkerler sponsorluğunda özel olarak kurulmuş, İzmir Bayraklı Hastane Yatırım ve Sağlık Hizmetleri A.Ş (SPV) arasında imzalanan PPP (Kamu-Özel Sektör Ortaklığı) anlaşmasını takiben, Mayıs 2017 yılında projenin inşaasına başlanmıştır.Söz konusu anlaşma çerçevesinde SPV, projenin tasarımı, inşaatı, donatılması, finansmanı ve bakımından sorumludur. İnşaatın tamamlanması ile birlikte faaliyete geçecek olan İzmir Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü, 28 yıl sonra Sağlık Bakanlığına devredilecektir.

Toplam 735 milyon Euro yatırım maliyetine sahip projenin finansmanı, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Kanada İhracat Geliştirme Kurumu (EDC) ve Denizaşırı Özel Yatırım Şirketi (OPIC) tarafından karşılanmaktadır.

2.060 yatak kapasitesi ile birlikte İzmir Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü, 573.000 m2 kapalı alanı ile toplam 6 adet hastaneden oluşmaktadır;

  • 715 yataklı Ana Hastane
  • 424 yataklı Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
  • 380 yataklı Kardio Vasküler Hastanesi
  • 141 yataklı Onkoloji Hastanesi
  • 300 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi
  • 100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi

 

Proje ile ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

http://www.izhas.com.tr