Yükleniyor...
Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk

Aydınlık bir gelecek için tam destek!

Eğitime kesintisiz destek kapsamında, “Aydınlık bir gelecek için tam destek!” sloganıyla inşa ettiğimiz 1000 ve 800 öğrenci kapasiteli ilköğretim okullarında yeni nesillere eğitim olanağı sağladık.

Türkiye genelindeki okullara Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen 100 temel eser içerisinde yer alan kitaplardan 500.000 adet bastırarak bu kitapların ülkemizin çeşitli bölgelerindeki okullarda eğitimlerini sürdüren öğrencilere ulaşmasını sağladık.

Türkiye’nin kalkınmasında en önemli etken olan “eğitim” alanında sosyal sorumluluk bilinciyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda, inşa edilmiş Türker ve Türkerler İlköğretim Okulları’na ek olarak Azizli Bağlar Köyü ilköğretim okulunun yapımına başlanmıştır.

Türker İlköğretim Okulu / İstanbul

2007 yılında 800 öğrenci kapasitesiyle tamamlandı.

 Türkerler İlköğretim Okulu / Ankara

2004 yılında 1.000 öğrenci kapasitesiyle tamamlandı.

 Ortaöğretim Kurumu ve Yurt Binası / Mardin

2016 yılında tamamlanan 32 derslikli okul ve 250 öğrenci kapasiteli yurt binası.

Gayrimenkul geliştirme projemiz Mahall Bomonti İzmir ve Dokuz Eylül Üniversitesi ortak çalışmalarıyla, İzmir sanat dünyasına yeni bir mekân kazandırdık.

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde hayata geçirilen “Kazım Türker Sanat Galerisi” Ocak 2018’de düzenlenen törenle açıldı. Galeri, Hayri Esmer’in “Boşluk ve Sınır” başlıklı resim sergisiyle ilk kez sanatseverlere kapılarını açtı.

Kazım Türker Sanat Galerisi / İzmir

2018 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde açıldı.