Yükleniyor...
slayt-3

TÜRKERLER ENERJİ

Türkerler Elektrik Toptan Satış Şirketi, 2011 yılında edinmiş olduğu lisansıyla elektrik piyasasında pazarın lider firmaları arasında olmayı hedefliyor.

ENERJİ FAALİYET ALANLARI

Dünya ve özellikle Avrupa Birliği ülkelerinde olduğu gibi, ülkemizde de rüzgar enerjisi sektörünün sağlıklı oluşumu ve hızlı gelişimine katkıda bulunmak amacıyla, 1 Kasım 2007 tarihinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) Türkiye’nin farklı bir çok bölgesinde lisans almak maksadıyla başvurular yapılmış, EPDK ile diğer kurumların teknik ve idari değişiklik kararları neticesinde; lisanslananlar ve lisans verilmesi uygun bulunanlar olmak üzere toplam 2.040 MW gücünde rüzgar projemize EPDK tarafından lisans verilmiş veya lisans almaya hak kazanmıştır.

Bu projelerin bir kısmı rüzgar enerjisi sektörüne yatırım yapmak isteyen başka yatırımcılar tarafından devir alınmıştır. Grup bünyesinde bir çok projenin yatırım süreci devam ederken; yatırım ve ortaklık görüşmelerine konu olan portföyümüzdeki 1.062 MW’lık projeleri ile Türkiye rüzgar pazarının en kapsamlı portföyünü oluşturmaktadır. Türkiye’nin elektrik enerjisi ihtiyacını güvenilir ve doğayla uyumlu şekilde karşılamak için, yenilenebilir enerji kaynakları arasında yer alan rüzgar enerjisi yatırımlarımızla sektörün önde gelen enerji firmalarından biri olmayı hedefliyoruz.

Toptan

Toptan enerji satışı

ENERJİ PROJELERİMİZ

Piyasa Mali Uzlaştırma Merkezi’ne iletilen üretiminin yanı sıra, serbest tüketicilerin ihtiyaçlarına da cevap verebilmek arzusuyla, yenilikçi ve güvenilir tutumla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda, grubumuz yenilenebilir enerji üretimindeki geniş  kabiliyetiyle birlikte, karbon emisyonu hassasiyeti taşıyan tüketicilerin öncelikli tercihi haline gelmektedir.